SEVGİLİNİZE TATLI BİR SÜRPRİZ!!!

Blogumuza yazmaya başladığımızdan beri kutlayacağımız ilk "Sevgililer Günü" olduğundan ikimiz de çok heyecanlıyız. Bunun için özene bezene çeşitli kurabiyeler tasarladık. Biz örnek olarak birkaç set hazırladık, ama sizler bu özel günü hangi kurabiyelerimizle kutlayacağınızı seçmekte tamamen özgürsünüz. Bu yüzden setlere herhangi bir numara koymadık. Bizi arayıp hangi kutuya hangi kurabiyeleri koymamızı istediğinizi söylemeniz yeterli. Ya da bize sevgilinizin ismini söyleyin, onun adına özel kurabiyeler yapalım.

Siparişleri en son 12 Şubat'a kadar alıyoruz...

Fırından yeni çıkmış kurabiye sıcaklığında bir Sevgililer Günü diliyoruz :))


"Sürpriz Bebek!"

Evet sürpriz çünkü bebeğimizin cinsiyetini bilmiyoruz. Çok yakın arkadaşlarım, fotoğrafçı bir anne ve baba olan Tuba ve Metin'in dünyaya gelecek bebeklerinin cinsiyeti hakkında en ufak bir bilgimiz bile yok. Onlarda bebek doğmadan cinsiyet öğrenmek istemeyen nadir insanlardan.

Annenin isteği üzerine kurabiyeleri balon şeklinde ve çok pastel tonlarda hazırladık ve ortaya böyle rengarenk bir çalışma çıktı. Bu arada, bebeğimizin odasının duvarları da balon figürleri ile süslüymüş. Bugün yarın doğacak "sürpriz bebek"i dört gözle bekliyoruz ve tabi ki kız mı erkek mi olacak çok merak ediyoruz. Bence erkek!

Doğar doğmaz cinsiyetini sizlerle paylaşacağım :)))


Ne pembe, ne mavi!!!

Bu sefer ki bebek şekerimiz klasik bebek şekerlerine pek benzemiyor. Genelde kızlar için pembe, erkekler için mavi şeker yapılır fakat anne adayı, dünyaya gelecek kız bebeği Elif için farklı renklerde birşey isteyince çok sevindik çünkü değişik tasarımlar yapmayı çok seviyoruz :)

Elif'e uğurlu gelsin diye ona uğurböcekli keseler hazırladık. Sepetin üstüne de uğurböcekleriyle süslenmiş kurabiyeler yerleştirdik. Bu arada yaptığımız her şekerin küçük isim kartlarını da konsepte uygun olarak kendimiz tasarlıyoruz. Bu tasarım değişik cinsiyette ikiz bebek bekleyen anneler içinde güzel bir çözüm olabilir :))

Ege'ye Özel Bir Set

Şubat ayında dünyaya gelmesi beklenen Ege'in doğum kurabiyeleri, ona teyzesi Nurdan hanım tarafından hediye olarak yaptırıldı. Nurdan hanım yeğeni için çok farklı birşeyler yapmamızı istedi ve biz de Ege için kuzulu bir konsept belirledik. Kurabiyeleri jelatine koymak yerine, onlar için özel kutular hazırladık ve ortaya böyle birşey çıktı.

Kurabiyelerin yanı sıra, tasarıma uygun olarak takı yastığı, şerbet takımı ve kapı süsü de hazırladık. Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmen dileğiyle Ege...

Yeni Yılın İlk Doğum Günü Kurbiyeleri...

2010'un ilk doğum günü kurabiyelerini 2. yaşını kutlayacak Nehir için, pastel renklerde, 10 adet hazırladık. Doğum günün kutlu olsun Nehir...


Yılbaşından Bir Kare Daha...

Aslında yılbaşında birçok kurabiye yaptık ama yoğunluktan dolayı fotoğraflamaya zaman bulamadık. Aşağıdaki kurabiye seti de Arkitera Mimarlık için hazırladığımız bir çalışma. Geçte olsa paylaşalım istedik.
Özel Aşk Kurabiyeleri ve Setleri Çok Yakında

Evet belki de en çok beklenen özel günlerden biridir 14 Şubat "Sevgililer Günü"... Bizde bu günün hafızanızda tatlı tatlı kalması için Damla ile birlikte çok güzel setler hazırladık. Çok yakında resimleri burada olucak. Siparişleri en geç 12 Şubat'a kadar alıyoruz...

Soner Arıca'nın da sevdikleri için tercihi kurabiye oldu :)

Özellikle "Deniz Gözlüm" şarkısı ile hafızalarımızda yer alan ve tanıyınca da mütevazi kişiliği ile beni ayrıca etkileyen güzel insan Soner Arıca'nın da yeni yılda hediye tercihi bizim kurabiyeler oldu. Nasıl mutlu olduk anlatamam. Onun için 4'er kurabiyeden ve hediye edeceği insanların baş harflerinden oluşan iki ayrı set hazırladık. Her sepetin içinede birer tane kalp, çorap ve çam ağacı koyduk...
Yeni Yıldan Birkaç Kare

Yeni yılın ilk kurabiyeleri Nurdan Hanım için hazırlandı. Kendisi evinde vereceği yılbaşı yemeğinde, misafirlerine hediye etmek için 10 adet kurabiye siparişi verdi.

Merhaba, tatlı, lezzetli ve uçsuz bucaksız tasarım dünyası...

Herkese merhaba, biz daha kendimizi bile bilmezken arkadaş olmuş ve dostluğunu bugüne kadar sorunsuz taşımış, biri tasarım (Didem), diğeri de iletişim (Damla) kökenli iki heyecanlı ortağız. Didem'in ikiz bebekleri olduktan sonra reklam dünyasına ara vermesi ve evde boş boş oturmak istememesiyle ortaya çıkan, kayınbiraderinin nikah şekerlerini yapmasıyla bu dünyaya ilk adımını atan ve sonrada Damla'nın ona katılmasıyla beraber eğlenceli bir hal alan bu tatlı dünyayı, herkesle paylaşmaya karar verdik. İnsanların mutlu anlarında bizimde katkımız olsun istedik ve Design Bonbon'u oluşturduk.

Tatlı hayalleriniz gerçek olsun :)

Related Posts with Thumbnails